Knihy zasíláme:
A
na dobírku (poštovné a balné 99 Kč)
B
po předchozím uhrazení ceny zásilky běžnou poštou (poštovné a balné 49 Kč)

Za příplatek je možné sjednat expresní doručení.

Do objednávky uvádějte:
<
název a počet kusů objednávané knihy
<
fakturační adresu - firma, IČO a DIČ, jméno a příjmení, telefonický kontakt, ulice, město, PSČ
<
doručovací adresu (pokud se liší od fakturační) - firma, jméno a příjmení, telefonický kontakt, ulice, město, PSČ

 
Malby a nátěry
 
K porodu bez obav
Petr Borovec
148 × 210 mm
96 stran
barevná příloha, brožovaná
2. aktualizované vydání
2010
ISBN
978-80-904414-2-2
běžná cena: 145 Kč
naše cena: 128 Kč

Blanka Čermáková
148 × 210 mm
152 stran
barevná příloha, brožovaná
2. aktualizované vydání
2010
ISBN
978-80-904414-3-9
běžná cena: 165 Kč
naše cena: 145 Kč

KOUPIT KOUPIT
 
 

Připadá vám váš byt či dům šedivý? Zdi pokojů vyhlížejí smutně a fasáda už taky ztratila jiskru? A co takhle vymalovat?
Pokud jste se rozhodli oživit nebo dokonce změnit barvy ve vaší domácnosti a bezradně přemýšlíte, kde začít, přečtěte si tuto knihu. Její autor vám pomůže vybrat správný nátěr nebo malbu, poradí, jak upravit podklad a jaké nářadí použít při malbách a nátěrech uvnitř i venku. Zkrátka nepřijdou ani ti, kdo se chystají „jen“ natírat dřevěné či kovové předměty. Kniha popisuje technologické postupy včetně odstra- ňování nátěrů. Fotopříloha nabízí přehled nejpoužívanějších štětců, válečků, zakrývací techniky a jiných pomůcek.
Se znalostmi získanými z této publikace se můžete směle pustit do úpravy interiéru či exteriéru vaší domácnosti nebo fundovaně sledovat, kontrolovat či jen rozumět postupu prací odborné firmy.


V knize dále najdete:
< přípravu povrchu stěn a jejich opravy
< druhy omítek a povrchů
< principy psychologie barev
< jak se o srub správně starat
< pracovní postup při nátěru fasády

Příchod nového človíčka na svět je bezpochyby nádherný okamžik. Někdy však těhotenství a blí- žící se porod – jakkoli jsou pro život ženy přirozené – mohou v nastávající mamince vyvolat nejistotu a obavy. Dokážu vše, co se ode mě očekává? Zvládnu porodní bolesti? Budu vědět, co mám dělat?
Autorka, zkušená porodní asistentka, vás může podobných obav zbavit. Společně projdete fyzickými a psychickými změnami provázejícími vaše těhotenství. Prozradí, co vás čeká v tě- hotenské poradně a co se skrývá za pojmy a zkratkami v těhotenské průkazce. Doporučí vhodné cviky a jejich sestavy, které vám období očekávání i porod sám pomohou usnadnit. Osvojíte si účinné relaxační a dechové techniky. Projdete si jednotlivými porodními dobami a au- torka vám vyloží svůj názor na výhody i ne- výhody jednotlivých způsobů porodů. Pomůže vám také připravit se na další změny – v období šestinedělí.
Tato kniha vám zkrátka poradí, co můžete sama udělat pro to, aby příchod vašeho děťátka na svět byl co nejsnadnější. Po jejím přečtení se porodu přestanete bát. Začnete se těšit…


V knize dále najdete:
< role duly a privátní porodní asistentky
< partner u porodu a jeho úkoly
< metody tlumení porodních bolestí
< vybavení současných porodních sálů
< administrativa v těhotenství i po něm

Zdravý úsměv. Péče o zuby a dásně
 
Srubové domy z kulatin
Zuzana Zouharová
148 × 210 mm,
128 stran
barevná příloha, brožovaná
3. vydání
2012
ISBN
978-80-904414-5-3
běžná cena: 155 Kč
naše cena: 135 Kč
Dalibor Houdek,
Otakar Koudelka
165 × 225 mm
184 stran
barevná, brožovaná
5. vydání
2013
ISBN
978-80-904414-6-0
běžná cena: 295 Kč
naše cena: 260 Kč
KOUPIT KOUPIT
 
 

Zajímá vás, jakou péči potřebují vaše zuby a dásně? Jste přesvědčeni, že na typu kartáčku nezáleží? Víte, jak vypadá zdravý parodont a co to vlastně je? A co myslíte – je paradentóza dě- dičná? Zdravé zuby jsou známkou zdraví celého organismu a krásný úsměv je nezřídka i pod- mínkou společenského úspěchu. Ústní hygiena však neznamená jen čištění zubů, ale zahrnuje také péči o mezizubní prostory, dásně a jazyk. Zkušená dentální hygienistka vám v knize po- radí, co všechno můžete udělat pro to, aby vaše dásně zůstaly pevné a zuby zdravé po celý život. Objasňuje příčiny vzniku nejčastějších one- mocnění dutiny ústní – od zubního kazu po paradentózu – a prozradí, jak jim účinně před- cházet. Seznámí vás se správnou péčí a s vhod- nými pomůckami pro běžnou ústní hygienu. Představí metody, jak úsměv ještě vylepšit a zkrášlit (bělení zubů, zdobení dentálními šperky apod.). Kniha vyvrací nejběžnější mýty a zažité pověry. Značná pozornost je věnována vývoji a potřebám dětských zoubků, a to již od prena- tálního období. Autorka navíc přibližuje u nás dosud nepříliš známou profesi dentální hygie- nistky a program zubní péče u předškolních a školních dětí.

V knize dále najdete:
< něco málo z historie boje se zubním kazem
< rady pro údržbu rovnátek a zubních náhrad
< vliv zdravé výživy na kvalitu chrupu
< pohádku a říkanku pro zdravé zoubky

Srubové domy se v posledních letech staly v Ev- ropě trendovou záležitostí a podobné tendence přicházejí i k nám. Proto čtenářům přinášíme publikaci zaměřenou na tyto dřevěné stavby, a to již ve třetím, aktualizovaném vydání. Úvodní kapitola pojednává o historii, vlastnostech, živo- tnosti, poškození a ochraně dřeva jako sta- vebního materiálu. Velký prostor autoři věnují samotné technologii výroby srubů, ve které se čtenář dozví o jednotlivých stavebních kon- strukcích, ale také o harmonogramu výstavby, instalačních rozvodech nebo o možnostech vytá- pění srubových domů. V knize jsou popsány nejen jednotlivé druhy roubených staveb, ale také způsob života ve srubu, vliv mikroklimatu na zdraví jeho uživatelů a další informace s tím spojené. Autoři pamatují také na ekologii, trvale udržitelný rozvoj a návrat stavebního materiálu do přírody.

V knize dále najdete:
< jak vybrat stavební pozemek
a navrhnout srubový dům
< jak vybrat vhodného dodavatele
< jak zabezpečit bezproblémový
chod srubové stavby
< jak se o srub správně starat
< soubor výrobních požadavků stanovený
Mezinárodní asociací výrobců srubů


Kniha je doporučena Informačním
centrem ČKAIT.